Kontakt Skupina OMV

Logout
Webové stránky OMV
Zavřít
img_OMV TOP Wash_master

Mycí linka TOP Wash

Všechny mycí linky OMV poskytují Vám a Vašemu vozu šetrné a důkladné umytí. To zaručuje naše jednotná a optimalizovaná tvorba programů a neustálé  kontroly kvality. Péče OMV rozzáří Váš vůz. Otestujte nás, rádi Vás přesvědčíme.

Naše mycí linky postkytují tyto mycí procesy:

 • Aktivní pěnu, která se naváže na veškeré nečistoty
 • Oplach nečistot a pěny tlakovou vodou
 • Mytí jemnými kartáči a šampónem
 • Mytí kol a disků
 • Mytí podvozku vozu tlakovou vodou
 • Voskování standardním voskem
 • Voskování prémiovým voskem TopWax s nanotechnologií
 • Nanesení ochranného štítu Aquastop proti vodě a nečistotám
 • Sušení tlakovým vzduchem do lesku

Seznam čerpacích stanic OMV s mycí linkou TOP Wash (PDF, 204,3 KB)

Upozornění:  Nikdy nevystupujte z vozu během procesu mytí, ani nevstupujte do mycí haly. Před vjezdem do mycí haly odstraňte z vozu odnímatelnou anténu, střešní boxy, střešní nosiče, nebo další přídavná zařízení.

Carwash

Mytí vozu v našich samoobslužných mycích boxech je skvělé pro všechny druhy vozů i potřeby zákazníků. U silně znečištěných vozů je možné tlakovou vodou lehce umýt prahy karoserie, podběhy a disky kol, kartáčem odstranit přischlou špínu. Kombinace aktivní pěny a tlakové vody lehce odstraní běžnou špínu na běžně znečištěném voze. Závěrečná aplikace vosku a upravené vody zajistí krásný lesk vozu.

Seznam čerpacích stanic OMV se samoobslužným mytím (PDF, 168,7 KB)

Pro dokonalé umytí v mycím boxu doporučujeme tento postup:

 • Naneste aktivní pěnu a nechte ji chvíli působit (program 1)
 • Umyjte vůz kartáčem se šamponem. Kartáčem přejíždějte po karoserii lehce, šampon je aplikován do kartáče po celou dobu dobu zvoleného programu (program 2).
 • Opláchněte vůz čistou tlakovou vodou (program 3)
 • Naneste na vůz vosk, který zaručí konzervaci a lesk karoserie (program 4)
 • Opláchněte vůz upravenou tlakovou vodou (program 5).

Upozornění: Tlakovou vodu aplikujte ze vzdálenosti ne menší, než 20 cm, nikdy proud nesměřujte na lidi. Mycí chemie používaná v mycím boxu je maximálně účinná a šetrná k životnímu prostředí, nikdy nepoužívejte vlastní mycí a čistící prostředky. Mytí motorů je zakázáno. V mycím boxu se pohybujte opatrně, hrozí uklouznutí na mokré podlaze.

CW_2

Na našich mycích linkách nabízíme následující mycí programy:


Program TOP

Program TOP  zajistí komplexní péči o Vaše vozidlo. Program kombinuje umytí karosérie a podvozku s aplikací pěnového vosku TOP WAX. Nanášením TOP WAX na karoserii vozidla ve formě pěny dochází k jeho zaleštění do karoserie, čímž vosk vytváří na povrchu vozidla ochranný film, který zároveň vyplňuje drobné defekty laku. Tím je zajištěna dlouhodobá ochrana laku a vysoký lesk.

Program TOP doporučujeme užívat jednou měsíčně, protože právě pravidelným používáním je zabezpečena dlouhodobá stabilita kvality laku a ochrana podvozku.

Průběh mycího programu TOP:
 

 •  V prvním kroku je na vozidlo dvakrát nanesena aktivní pěna, která odstraňuje prach a drobné nečistoty z karosérie. Podporuje také rozpuštění solí.
 •  Následně je vozidlo předumyté vysokým tlakem, kdy se smyje aktivní pěna a spolu s ní uvolněné i pevně přichycené nečistoty. Takto předumyté vozidlo je zbaveno abrazivních nečistot.
 •  V dalším kroku je vozidlo umyto kartáči s šampónem, umyt je také podvozek a disky kol.
 • Dále je na vozidlo nanesen tekutý vosk a pěnový vosk TOP WAX, který je do karoserie zaleštěn kartáči.
 • Nakonec probíhá sušení vozidla,  včetně dvojnásobného sušení jeho zadní části.

AquaStop

K programu TOP je možné na vybraných čerpacích stanicích dokoupit aplikaci speciálního vosku AquaStop, který na karosérii a oknech vytváří hydrofobní vrstvu. Ta zajišťuje lepší stékání vody např. v podobě dešťových kapek z karosérie, které by po sobě za jiných okolností mohly zanechat šmouhy. Tento efekt přetrvává i po umytí a uschnutí auta, takže i poté, co je auto vystaveno dešti.

Pozn.: Seznam s čerpacími stanicemi s mycí linkou TOP Wash, kde je možné k mycímu programu TOP dokoupit aplikaci speciálního vosku AquaStop, naleznete v záložce "Mytí s vysokým leskem".

Program PRO

Intenzivní umytí s nanesením tekutého vosku na vozidlo mu dodá lesk a prodlouží ochranu povrchu karosérie proti vlivům počasí a nečistot vzniklých během jízdy.

Program PRO doporučujeme využívat k průběžnému umývání vozidla.

Průběh mycího programu PRO:
 

 • V prvním kroku je na vozidlo dvakrát nanesena aktivní pěna, která odstraňuje prach a drobné nečistoty z karosérie. Podporuje také rozpuštění solí.
 • Následně je vozidlo předumyté vysokým tlakem, kdy se smyje aktivní pěna a spolu s ní uvolněné i pevně přichycené nečistoty. Takto předumyté vozidlo je zbaveno abrazivních nečistot.
 • V dalším kroku je vozidlo umyto kartáči s šampónem, umyty jsou také disky kol.
 • Dále je na vozidlo nanesen tekutý vosk.
 • Nakonec probíhá sušení vozidla,  včetně dvojnásobného sušení jeho zadní části.

Program ECO

Program je zaměřený na ekonomické, rychlé, avšak stále kvalitní umytí karosérie vozidla.

Program ECO je vhodné použít v případě potřeby rychlého umytí vozidla po dlouhé jízdě, popř. smytí prachu či písku z karosérie.

Průběh mycího programu ECO:
 

 • V prvním kroku je na vozidlo dvakrát nanesena aktivní pěna, která odstraňuje prach a drobné nečistoty z karosérie. Podporuje také rozpuštění solí.
 • Následně je vozidlo předumyté vysokým tlakem, kdy se smyje aktivní pěna a spolu s ní uvolněné i pevně přichycené nečistoty. Takto předumyté vozidlo je zbaveno abrazivních nečistot.
 • V dalším kroku je vozidlo umyto kartáči s šampónem, umyty jsou také disky kol.
 • Nakonec probíhá sušení vozidla.

img_TopWash_Programm cenik_550x365 bez cen

Upozornění: Při používání mycí linky dodržujte instrukce uvedené na vstupu do haly. Nevstupujte do haly a nevystupujte z vozidla po spuštění programu. Před vjezdem do mycí linky odstraňte z vozidla odnímatelná zařízení a postupujte podle návodu na dokonalé umytí uvedeném na budově automyčky. 

Na čerpacích stanicích OMV je kromě čištění exteriéru vozidla v mycí lince nebo mycím boxu možné vyčistit také jeho interiér, a to prostřednictvím našich doplňkových služeb pro zákazníky.

Vysavače

Samoobslužný vysavač je ideálním nástrojem k odstranění drobků, listí, chlupů domácích mazlíčků či jiných drobných nečistot. Jedná se o efektivní způsob vyčištění interiéru vozidla.

Seznam čerpacích stanic OMV se samoobslužným vysavavačem (PDF, 203,3 KB)

Čištění autokoberců

Při čištění interiéru je klíčové postarat se také o autokoberce. Čistič autokoberců je součástí každého samoobslužného vysavače na čerpacích stanicích OMV.

Prostřednictvím speciálních opatření v mycích linkách OMV TOP Wash děláme vše pro ochranu životního prostředí.

Nejmodernější čistící a separační zařízení zaručují, že zbytkové látky po ošetření vozidel budou zlikvidované ekologicky. Nečistoty či zbytky asfaltu odstraňujeme dle platných předpisů.

Díky recyklaci vody, kterou v našich mycích linkách využíváme, spotřebujeme až o 90 % méně čerstvé vody – a proto potřebuje na umytí pouze 20 – 40 litrů vody namísto 180 – 200 litrů. Ke srovnání: jedno praní prádla v domácnosti spotřebovává přibližně 40 – 50 litrů vody. Kromě toho používáme pouze šetrné a nezávadné chemické prostředky (bez NTA a kyseliny fluorovodíkové). Proto v mycí lince  není dovoleno používat vlastní čistící prostředky.

Optimalizujeme a snižujeme spotřebu elektrické energie. Naše mycí programy byly sestaveny se zaměřením na snížení spotřeby elektrické energie při zachování výjimečných výsledků.

CW_4

Vyhledávač olejů