Kontakt
Webové stránky OMV
Webové stránky OMV
OMV Websites
Skupina OMV www.omv.com Rakousko www.omv.at Bulharsko www.omv.bg Německo www.omv.de Maďarsko www.omv.hu Nový Zéland www.omv.nz Norsko www.omv.no Rumunsko www.omv.ro Srbsko www.omv.co.rs Rusko www.omv.ru Slovinsko www.omv.si Slovensko www.omv.sk Tunisko www.omv.tn Turecko www.omv.com.tr United Arab Emirates www.omv.ae
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com Rakousko www.omv-gas.at Německo www.omv-gas.de Maďarsko www.omv-gas.hu Nizozemsko www.omv-gas.nl
Borealis Websites
Borealis Websites www.borealisgroup.com
Zavřít

Topné oleje

Našim zákazníkům nabízíme vysoce kvalitní produkt pro spolehlivé vytápění a naše průmyslové a obchodní klienty zásobujeme topnými oleji různých jakostních stupňů.

Těžký topný olej se využívá zejména ve velkých průmyslových spalovacích zařízeních s teplotním výkonem nad 10 MW. Kvalitativní parametry těžkého topného oleje jsou stanoveny rakouskou normou ÖNORM C1108. Vyšší podíl reziduí/zbytků u tohoto topného oleje se projevuje v hodnotách, jako je hustota (15°C), viskozita (při 100°C), obsah síry, karbonizační zbytky a podíl úsad.

Neustálé vyvíjení produktů a soustavné kontroly kvality během produkce jsou zárukou vysoké provozní jistoty a maximální hospodárnosti při využívání těžkého topného oleje OMV.

Je mnoho důvodů, proč si vybrat lehký topný olej od OMV "Schwechat 2000":

  • je cenově výhodný,
  • pochází z rakouských skladů,
  • zaručuje bezpečné dodávky a
  • vzhledem k vysoké energetické hodnotě vyžaduje jen nízké skladové prostory.

Schwechat 2000 je hospodárné, výkonné a spolehlivé palivo pro zařízení určená ke spalování lehkých topných olejů.

Extra lehký topný olej (HEL) je podle rakouské normy ÖNORM C 1109 normované palivo, které se využívá především k vytápění rodinných a bytových domů. Tento výrobek se v souladu s platnou normou nabízí na trhu ve dvou variantách s rozdílným obsahem síry.

Standardní jakost se vyznačuje maximálním obsahem síry ve výši 0,10 % m/m, u málosirné varianty nesmí obsah síry překročit maximální hodnotu 50 ppm (0,005 % m/m).

HEL se v dobře udržovaných a moderních topných zařízeních spaluje s nízkým podílem emisí a bez odpadu. HEL je čirý, průzračný destilační výrobek, jehož výhřevnost představuje cca 10 kWh/litr, resp. 11,9 kWh/kg.

V souladu s platnými směrnicemi EU i národními daňovými zákony se do HEL v přesně stanovených koncentracích přidávají chemické značkovací látky (červené barvivo). To umožňuje rozlišení topného oleje od jiných srovnatelných minerálních olejů a obdobných produktů jak vizuální kontrolou, tak i formou pozdější laboratorní analýzy. 

Máte-li zájem o cenovou nabídku, kontaktujte nás prosím na telefonním čísle +420 (0) 844 900 031 nebo e-mailem na info.zakaznicke-centrum.cz@omv.com a my pro Vás připravíme individuální nabídku šitou na míru Vašim požadavkům.

Technické informace

Vyhledávač čerpacích stanic

Vyhledávač olejů