Kontakt Skupina OMV

Logout
Webové stránky OMV
Zavřít

Benzín od OMV splňuje nejpřísnější požadavky kvality

  • Společnost OMV představuje nové palivo - benzín MaxxMotion 100plus
  • Automobilový průmysl v hodnocení kvality uznává vedoucí roli OMV v oblasti technologie paliv

Společnost OMV učinila další důležitý krok vpřed při vytváření nových standardů kvality pohonných hmot. Inovační tým OMV prováděl důkladný výzkum a rozsáhlé testování, aby bylo možné dokonale využít potřeby moderních technologií motoru auta. Výsledkem je zbrusu nové palivo OMV MaxxMotion 100plus, které nabízí řidičům v České republice novou úroveň kvality pohonných hmot. To znamená optimální funkčnost a vyšší výkon. OMV MaxxMotion 100plus tak umožňuje řidičům udělat pro jejich vozidla něco výjimečného.

"Jsme hrdí na to, že nabízíme nový produkt, který dokonale splňuje potřeby moderních technologií vozidel," říká Klaus Jürgen Schneider, vice prezident maloobchodní sítě a dodává: "Neustále se snažíme přinést našim zákazníkům skutečnou přidanou hodnotu – ať už jde o "blaho" jejich vozů nebo samotnou cestu a zážitek z jízdy."

Aby OMV dostála těmto požadavkům, spojila produktový vývoj s nejvyššími standardy, které jsou definovány předními výrobci vozidel a motorů. Nový benzín dosahuje nejvyššího možného hodnocení kvality, neboť splňuje všech 5 kategorií Worldwide Fuel Charter. Toto nejvyšší ocenění kvality v automobilovém průmyslu uznává vedoucí úlohu OMV v oblasti výzkumu a technologického rozvoje paliva.

Kvalita pohonných hmot hraje důležitou roli pro správný chod motoru
Nový benzín zlepšuje výkon a zajišťuje optimální funkčnost a životnost motorů. "OMV MaxxMotion 100plus umožňuje lepší výkon motoru*, jakož i lepší akceleraci*," vysvětluje Nikolaj Schubert, vedoucí oddělení inovací a rozvoje OMV. "Obsahuje složky, které jsou vysoce odolné proti klepání, což má své výhody především v moderních vysoce výkonných motorech."

Lepší výkon je jen jednou z výhod OMV MaxxMotion 100plus nabízených majitelům vozidel a řidičům. Nový benzín hraje významnou roli při zachování funkčnosti a účinnosti moderních vozidel a motorů. Inovativní aditiva zabraňují tvorbě koroze v částech motoru, v systému vstřikování paliva a v palivové nádrži. Stávající usazeniny v sacím systému jsou účinně odstraňovány. To prodlužuje životnost a výkonnost motoru.

Splnění požadavků definovaných automobilovým průmyslem
Worldwide Fuel Charter je publikována v automobilovém průmyslu a definuje pět kategorií kvality benzínu, z nichž každá odkazuje na specifické komponenty a hodnoty. Jejím cílem je podpořit optimální kvalitu a spárovat specifikace benzínu s nejvyššími požadavky výrobců vozidel a motorů. Kategorie 5, ta nejvyšší úroveň kvality, slouží jako referenční bod. "Vyvinuli jsme velké úsilí, abychom těmto standardům vyhověli," dodává Klaus Jürgen Schneider. "Nejdůležitější jsou ale stejně naši zákazníci a výhody, které jim tento nový produkt může nabídnout. Opravdu se těšíme, až se řidiči na našich čerpacích stanicích sami přesvědčí, jak OMV MaxxMotion poskytuje maximální výkon – již od první natankované kapky."

Nové palivo OMV MaxxMotion 100plus se vyrábí v rafinérii OMV v rakouském Schwechatu a začalo se nejprve prodávat v Rakousku a Německu. V České republice, na Slovensku a v Maďarsku bude jeho prodej zahájen v červnu. Na jeho podporu je spuštěna mezinárodní marketingová kampaň, stejně tak je na jednotlivých trzích připravena řada místních prodejních a marketingových aktivit. V České republice bude nové palivo podpořeno přímo na čerpacích stanicích, na webu i Facebooku OMV a paliva MaxxMotion získávají nového ambasadora, kterým je Pavel Turek, obchodní ředitel letecké série Red Bull Air Race. Od června do srpna bude také spuštěna masivní radiová, tištěná i venkovní kampaň. Ve spolupráci s rádiem Frekvence 1 budou během letních měsíců probíhat „ochutnávky“ paliva zdarma. Zároveň také zákazníci, kteří v červnu natankují jakékoli palivo MaxxMotion, získají další zvýhodnění v probíhající spotřebitelské akci s Jakubem Vágnerem a budou moci získat produkty Goodyear rychleji.

* Výhody závisí na typu vozidla, chování řidiče a technickém stavu motoru a týkají se ve srovnání s palivy, které splňují minimální požadavky dle EN 228.

Doplňující informace:
OMV Česká republika, s.r.o.

Společnost OMV vstoupila na český trh v roce 1991 jako OMV Česká republika, s.r.o. Centrálu má v Prazea v současné době provozuje 205 čerpacích stanic a drží 13% podíl na trhu v České republice. Čerpací stanice OMV jsou multifunkčními centry služeb – jsou to čerpací stanice pro lidi i vozidla. Zákazníci OMV mají k dispozici paliva, maziva a služby mycích linek; kromě toho 122 stanic VIVA nabízí čerstvé sendviče, občerstvení a širokou škálu doplňkových služeb. OMV Česká republika, s.r.o. přímo zaměstnává téměř 70 lidí a vytvořila více než 2 000 pracovních míst prostřednictvím své sítě čerpacích stanic.

OMV Aktiengesellschaft
S celkovými tržbami ve výši 23 miliard EUR a zhruba 24 100 zaměstnanci v roce 2015 je OMV Aktiengesellschaft jednou z největších rakouských průmyslových společností obchodovaných na burze.V oblasti průzkumu a těžby (Upstream) se OMV soustřeďuje na tři klíčové regiony – region CEE (Rumunsko, Rakousko), Severní moře a také oblast Středního Východu a Afriky. V roce 2015 těžila společnost OMV okolo 303 000 barelů ropného ekvivalentu denně. V oblasti rafinace a odbytu (Downstream) má společnost OMV k dispozici roční kapacitu rafinérií 17,8 milionů tun a ke konci roku 2015 provozovala zhruba 3 800 čerpacích stanic v 11 zemích. V Rakousku provozuje OMV síť plynovodů a má také zásobníky zemního plynu v Rakousku a Německu. Objem prodeje plynu v roce 2015 dosáhl hodnoty 110 TWh.

Vyhledávač olejů