Kontakt Skupina OMV

Logout
Webové stránky OMV
Zavřít

Představenstvo společnosti OMV

Představenstvo je řídící orgán společnosti. Členové představenstva mají společnou odpovědnost, přičemž odpovědnost za jednotlivé oblasti, hlasovací povinnosti a postupy představenstva jsou definovány v jednacím řádu schváleném dozorčí radou.

Smluvní podmínky členů představenstva jsou následující:

Alfred Stern: 01.09.2021 - 31.08.2024
Reinhard Florey: 01.07.2016 - 30.06.2024
Martijn van Koten: 01.07.2021 - 30.06.2024

Alfred Stern
Alfred Stern© Alfred Stern

Alfred Stern
(* 1965)

Člen výkonné rady OMV Aktiengesellschaft
Předseda představenstva a generální ředitel společnosti OMV Aktiengesellschaft

Profesní životopis:
S účinností od září 2021 byl Alfred Stern jmenován předsedou výkonné rady OMV Aktiengesellschaft. Výkonnou radu převzal pět měsíců po svém jmenování výkonným ředitelem nově vytvořené divize Chemikálie a materiály. Předtím byl od července 2018 generálním ředitelem společnosti Borealis, kde byl šest let členem výkonné rady odpovědným za divizi Polyolefiny a Innovation & Technology. Alfred Stern nastoupil do společnosti Borealis jako senior viceprezident pro inovace a technologie v roce 2008, od E.I. Du Pont de Nemours, kde zastával několik vedoucích pozic v oblastech výzkumu a vývoje, prodeje a marketingu a řízení kvality a obchodu ve Švýcarsku, Německu a USA. Ve svém posledním úkolu byl globálním obchodním manažerem obchodní jednotky v Engineering Polymers ve Spojených státech. Je držitelem titulu PhD v oboru materiálových věd a magisterského titulu v oboru polymerního inženýrství a vědy, oba na univerzitě v Leobenu v Rakousku. Alfred Stern byl mimo jiné oceněn medailí H. F. Marka, cenou DuPont za nový patent na výrobek a čestnou cenou od rakouského ministerstva vědy a výzkumu. Alfred Stern je rakouský občan, je ženatý a má dvě děti.

CV Alfred Stern (PDF, 588,6 KB)

Reinhard Florey
Reinhard Florey

Reinhard Florey
(*1965)

Člen výkonné rady OMV Aktiengesellschaft
Finanční ředitel

Profesní životopis:
Reinhard Florey vystudoval strojírenství a ekonomii na Graz University of Technology a zároveň dokončil studium hudby na University of Fine Arts. Svou kariéru zahájil v oblasti podnikového poradenství a strategického poradenství. V letech 2002 až 2012 pracoval na různých pozicích po celém světě pro Thyssen Krupp Steel. Jeho posledním příspěvkem byl finanční ředitel a zástupce generálního ředitele společnosti Outokumpu. Od 1. července 2016 je Reinhard Florey finančním ředitelem společnosti OMV Aktiengesellschaft.

CV Reinhard Florey (PDF, 224,7 KB)

Martijn Arjen van Koten
(* 1970)
Člen výkonné rady OMV Aktiengesellschaft
Executive Officer Refining

Profesní životopis:
Martijn van Koten se narodil v Nizozemsku, kde studoval chemické inženýrství na Delft University of Technology. Svou profesionální kariéru zahájil ve společnosti Shell v roce 1994 na několika manažerských a technických pozicích v rafinérských a navazujících obchodech ve Velké Británii, Německu a Nizozemsku. Počínaje rokem 2004 obnovil Martijn van Koten pozice generálního ředitele výrobního závodu ve společnosti Shell ve Švédsku a Singapuru, poté se stal v roce 2009 viceprezidentem pro výrobu na východě a na Středním východě v Singapuru a v roce 2013 viceprezidentem pro zásobování a distribuci Ameriky v USA. V roce 2013 Martijn van Koten nastoupil do společnosti Borealis jako výkonný člen představenstva, HSE & PTS v Rakousku. Od roku 2018 do června 2021 byl členem výkonné rady Borealis, člen základní chemické a provozní činnosti v Rakousku. Martijn van Koten je členem představenstva OMV od 1. července 2021 a odpovídá za divizi Refining.

CV_Martijn Arjen van Koten (PDF, 650,1 KB)

Vyhledávač olejů