Kontakt Skupina OMV

Logout
Webové stránky OMV
Zavřít
img_e-mobility OMV

E-dobíjecí stanice na čerpacích stanicích OMV

Palivový mix na čerpací stanici budoucnosti bude velmi široký. Přestože fosilní paliva budou i nadále hrát významnou roli, elektromobilita v podobě elektřiny a vodíku je již přítomna a bude nadále nabývat na významu, zejména v osobní dopravě na krátké vzdálenosti.
 

img_PRE_logo_2024

OMV i PRE jsou průkopníci v rozvoji elektromobility v ČR. OMV ve spolupráci s Pražskou energetikou, a. s., pokračuje v projektu instalace rychlodobíjecích stanic, k dispozici jsou již u 45 čerpacích stanic. Jedná se tak o skoro třetinu čerpacích stanic OMV v České republice. V roce 2024 je plánována výstavba dobíjecích stanic na více jak 40ti dalších čerpacích stanicích OMV.

Veřejné dobíjecí stanice PRE POINT umožňují využít výkon od 50 do 150 kW. V budoucnu počítáme s postupným navyšováním výkonu jednotlivých stanic v závislosti na poptávce a jejich vytíženosti. Díky umístění jednotek přímo u čerpacích stanic mohou řidiči během nabíjení využít zázemí OMV k osvěžení a občerstvení.

Do všech dobíjecích stanic v síti PRE POINT je navíc dodávána stoprocentně zelená energie pocházející z obnovitelných zdrojů. Platba za dobití elektromobilu je možná čipem, případně přes QR kód a platební bránu. K dobíjení je možné využít i čipy smluvních roamingových partnerů PRE.

V roce 2019 byla otevřena spolu s IONITY první rychlodobíjecí stanice s výkonem až 350 kW v ČR.  V současné době je možné využít nabíjecích stanic IONITY na čerpacích stanicích OMV v Pávově a v Berouně.

Mnichovská společnost IONITY, společný projekt BMW, Daimler, Ford a VW Group se značkami Audi a Porsche, tak přináší do České republiky nejpokrokovější technologii dobíjení elektromobilů a přispívá k rozšíření praktického využití elektromobility.

Vyhledávač olejů