Kontakt Skupina OMV

Logout
Webové stránky OMV
Zavřít
img_Banner_page_Fairtrade

FAIRTRADE – pomoc k soběstačnosti

Věděli jste, že s každým šálkem VIVA Café děláte dobrý skutek? VIVA Café nese značku kvality Fairtrade, ručí za hodnoty spravedlivého obchodu a tak podporuje například pěstitele kávy v Nikaragui.

Produkty s označením FAIRTRADE podporují drobné zemědělce, plantážníky a jejich rodiny v rozvojových zemích a na rozvíjejících se trzích, aby se jejich životní podmínky mohly zlepšit. "Pokud pěstitel kávy v Nikaragui musí cestovat s balíčkem kávy na svém motocyklu dvě hodiny po rozbité cestě k nejbližšímu obchodníkovi s kávou, akceptuje jakoukoliv cenu, kterou mu obchodník nabídne. Málokdy však jde o spravedlivou cenu. Právě proto je systém FAIRTRADE tak důležitý" popisuje Hartwig Kirner, výkonný ředitel společnosti FAIRTRADE Osterreich.

Kromě zvýšení finanční stability výrobců a díky minimálním cenám či výplatám FAIRTRADE prémií družstvu, propaguje FAIRTRADE převzetí odpovědnosti ze strany posilování demokratických struktur v organizacích producentů.

Zároveň je také využíváno výrazně propracovanější organické pěstování, které je podporováno vlastními, dodatečnými bio prémiemi a speciálními školeními. Při konvenční kávě FAIRTRADE je zakázáno použití nebezpečných pesticidů. Kromě toho existují přísné ochranné předpisy pro pracovníky a hlavní směry pěstování šetrné k životnímu prostředí.

Od roku 2012 je společnost OMV partnerem FAIRTRADE - jakožto první provozovatel čerpacích stanic v Rakousku. Mezitím OMV rozšiřuje pečeť kvalitu FAIRTRADE do čerpacích stanic ve všech zemích. Znamená to, že každý šálek kávy ve VIVA Café je dostupný ze 100 % kávových zrn FAIRTRADE.

img_fairtrade_01

Fairtrade www.fairtrade-cesko.cz

Vyhledávač olejů