Kontakt
Webové stránky OMV
Webové stránky OMV
OMV Websites
Skupina OMV www.omv.com Rakousko www.omv.at Bulharsko www.omv.bg Německo www.omv.de Maďarsko www.omv.hu Nový Zéland www.omv.nz Norsko www.omv.no Rumunsko www.omv.ro Srbsko www.omv.co.rs Rusko www.omv.ru Slovinsko www.omv.si Slovensko www.omv.sk Tunisko www.omv.tn Turecko www.omv.com.tr United Arab Emirates www.omv.ae
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com Rakousko www.omv-gas.at Německo www.omv-gas.de Maďarsko www.omv-gas.hu Nizozemsko www.omv-gas.nl
Borealis Websites
Borealis Websites www.borealisgroup.com
Zavřít

FAIRTRADE – pomoc k soběstačnosti

Věděli jste, že s každým šálkem VIVA Café děláte dobrý skutek? VIVA Café nese značku kvality Fairtrade, ručí za hodnoty spravedlivého obchodu a tak podporuje například pěstitele kávy v Nikaragui.

Produkty s označením FAIRTRADE podporují drobné zemědělce, plantážníky a jejich rodiny v rozvojových zemích a na rozvíjejících se trzích, aby se jejich životní podmínky mohly zlepšit. "Pokud pěstitel kávy v Nikaragui musí cestovat s balíčkem kávy na svém motocyklu dvě hodiny po rozbité cestě k nejbližšímu obchodníkovi s kávou, akceptuje jakoukoliv cenu, kterou mu obchodník nabídne. Málokdy však jde o spravedlivou cenu. Právě proto je systém FAIRTRADE tak důležitý" popisuje Hartwig Kirner, výkonný ředitel společnosti FAIRTRADE Osterreich.

Kromě zvýšení finanční stability výrobců a díky minimálním cenám či výplatám FAIRTRADE prémií družstvu, propaguje FAIRTRADE převzetí odpovědnosti ze strany posilování demokratických struktur v organizacích producentů.

Zároveň je také využíváno výrazně propracovanější organické pěstování, které je podporováno vlastními, dodatečnými bio prémiemi a speciálními školeními. Při konvenční kávě FAIRTRADE je zakázáno použití nebezpečných pesticidů. Kromě toho existují přísné ochranné předpisy pro pracovníky a hlavní směry pěstování šetrné k životnímu prostředí.

Od roku 2012 je společnost OMV partnerem FAIRTRADE - jakožto první provozovatel čerpacích stanic v Rakousku. Mezitím OMV rozšiřuje pečeť kvalitu FAIRTRADE do čerpacích stanic ve všech zemích. Znamená to, že každý šálek kávy ve VIVA Café je dostupný ze 100 % kávových zrn FAIRTRADE.

Fairtrade www.fairtrade-cesko.cz

Vyhledávač čerpacích stanic

Vyhledávač olejů