Kontakt Skupina OMV

Logout
Webové stránky OMV
Zavřít
VIVA café

Naše VIVA káva - dokonalý kávový požitek s tím nejjemnějším italským pražením

img_VIVA Café logo

Čerpací stanice OMV VIVA nabízejí VIVA kávu dle nové kávové receptury, kterou jsme připravili s pomocí profesionálního baristy. VIVA káva pochází z renomované tradiční pražírny Gimoka v Itálii, nedaleko jezera Como, kde praží kávu s nadšením a vášní již více než 30 let. Výsledkem je VIVA Cafe, jejíž podstatou je nejjemnější italské pražení. Pouze ty nejkvalitnější kávová zrna jsou jemně a pečlivě pražená, abychom dosáhli jedinečného aroma a dokonalé pěny.

img_Espresso

Espresso

Espresso káva je nejznámějším klasickým kávovým nápojem původem z Itálie a je tak základním stavebním kamenem pro další receptury kávy. Naše Espresso je silné a aromatické. Dopřejte si koncentrovaný kávový zážitek na dva až tři loky jako opravdoví milovníci italské kávy.
 

img_Espresso Macchiato

Espresso Macchiato

Pokud je pro Vás klasické Espresso příliš, zkuste ho zjemněné trochou našlehaného mléka. Vyzkoušejte naše Espresso Macchiato.

 
 

img_Americano/Double espresso

Double Espresso

Potřebujete větší dávku hodně silné kávy? Nově pro Vás máme v nabídce Double Espresso. V jednom šálku dostanete dvojnásobnou porci espressa včetně dvojité gramáže kávových zrn naší VIVA kávy.

 


 

 

img_Americano/Double espresso

Americano

Kávě Americano se u nás často říká Velké espresso, někdy i lungo. Ale my už přece víme, že espresso je jen jedno! Americano se vyznačuje větším objemem horké vody k základní porci espressa. Díky naší upravené receptuře zůstává tato káva silnou a aromatickou a je tak i naší nejprodávanější kávou.

 

 

 

img_Cappucino

Cappuccino

Správné Cappuccino má mít lehce nasládlou chuť po našlehaném teplém mléce. Pěna mléka nemá být příliš hutná a tvrdá, ale jemně krémová, propojená s mlékem. Zkuste si naše Cappuccino vychutnat i z nových porcelánových šálků VIVA Café. Přinese Vám hodnotný chuťový požitek z dobré kávy. 

img_Flat White

Flat White - NOVINKA!

Poměrně nový nápoj Flat White, označovaný někdy jako „australské cappuccino“. Právě z druhé strany naší zeměkoule tato káva pochází. Flat White je stále populárnější po celém světe. Splňuje tak požadavky na bohatou chuť kávy dvojitého espressa v kombinaci s příjmenou krémovou a uměrnou dávkou mléka.


 

 

img_Cafe Latte

Café Latte

Café Latte neboli dříve Latte Macchiato. Naše jinak lidově zvané „latéčko“ nově servísujeme do velkých porcelánových šálků VIVA Café. Recepturu s velkou dávkou mléka nabízíme s ještě bohatší mléčnou pěnou tak, jak se na Café Latte sluší a patří.
 

Naše kávy jsou servírovány s karamelovou sušenkou a smetánkou VIVA. Alergeny: sušenka obsahuje obiloviny obsahující lepek (pšeničná mouka) a VIVA smetánka obsahuje mléko. Mléčné produkty káv obsahují mléko.

 

 

 

img_Guatemala_kava_zrnka

Single Origin Guatemala – 100% Arabica

Jedna z nejlepších káv na světě se pěstuje ve výšinách střední Guatemaly. Arabica Single Origin Guatemala, kterou najdete na vybraných čerpacích stanicích OMV s VIVA, se vyznačuje čokooříškovými tóny. Tělo chuti je vláčné a středně silné s osvěžující kyselostí, doladěny jemným pražením pro dosažení sametově vláčného, ale intenzivního zážitku z kávy.

Seznam čerpacích stanic Guatemala (PDF, 106,1 KB)

 

img_zrnková_VIVA

Viva selection – 80 % Arabica, 20% Robusta

Viva selection je již tradiční směs 20% Robusty a 80% Arabica, která si za léta našla mnoho příznivců. Směs Viva selection spojuje to nejlepší z obou druhů káv v pečlivě určeném poměru.

Arabica dodává směsi výrazné aroma a šťavnatost. Zatímco, Robusta ji doplňuje o plnější, více hořkou zemitou chuť a díky vyššímu obsahu kofeinu dodává vaší šálku kávy sílu, která vás nabudí nejen během dlouhých cest.

 

 

img_2GO

Nestíháte u nás posedět?

Všechny kávy rádi připravíme do kelímku s sebou. Zároveň také nabízíme Café Latte, Cappucino i Americano ve variantě XL – ve velkém kelímku s sebou. Můžete si tak vychutnat větší varianty oblíbených káv na Vašich dlouhých cestách.

Porcelánové hrníčky TO GO pro opakované použití

OMV nabízí kávu s sebou i do porcelánových hrnků v červené nebo černé barvě o velikosti 0,4l, které mají nezaměnitelný design, silikonovou krytku a rukávek proti popálení.

Svůj TO GO hrnek můžete získat na vybraných čerpacích stanicích OMV s nabídkou kávy za 299 Kč nebo 1310 bodů s aplikací OMV MyStation. První kávu do svého hrnku dostanete od nás zdarma.
 

img_Zrna kávy

Věděli jste, že s každým šálkem VIVA Café děláte dobrý skutek? VIVA Café nese značku kvality Fairtrade, ručí za hodnoty spravedlivého obchodu a tak podporuje například pěstitele kávy v Nikaragui.

Produkty s označením FAIRTRADE podporují drobné zemědělce, plantážníky a jejich rodiny v rozvojových zemích a na rozvíjejících se trzích, aby se jejich životní podmínky mohly zlepšit. "Pokud pěstitel kávy v Nikaragui musí cestovat s balíčkem kávy na svém motocyklu dvě hodiny po rozbité cestě k nejbližšímu obchodníkovi s kávou, akceptuje jakoukoliv cenu, kterou mu obchodník nabídne. Málokdy však jde o spravedlivou cenu. Právě proto je systém FAIRTRADE tak důležitý" popisuje Hartwig Kirner, výkonný ředitel společnosti FAIRTRADE Osterreich.

Kromě zvýšení finanční stability výrobců a díky minimálním cenám či výplatám FAIRTRADE prémií družstvu, propaguje FAIRTRADE převzetí odpovědnosti ze strany posilování demokratických struktur v organizacích producentů.

Zároveň je také využíváno výrazně propracovanější organické pěstování, které je podporováno vlastními, dodatečnými bio prémiemi a speciálními školeními. Při konvenční kávě FAIRTRADE je zakázáno použití nebezpečných pesticidů. Kromě toho existují přísné ochranné předpisy pro pracovníky a hlavní směry pěstování šetrné k životnímu prostředí.

VIVA Café a FAIRTRADE

Od roku 2012 je společnost OMV partnerem FAIRTRADE - jakožto první provozovatel čerpacích stanic v Rakousku. Mezitím OMV rozšiřuje pečeť kvalitu FAIRTRADE do čerpacích stanic ve všech zemích. Znamená to, že každý šálek kávy ve VIVA Café je dostupný ze 100 % kávových zrn FAIRTRADE.

Fairtrade www.fairtrade-cesko.cz

Vyhledávač olejů