Kontakt
Webové stránky OMV
Webové stránky OMV
OMV Websites
Skupina OMV www.omv.com Rakousko www.omv.at Bulharsko www.omv.bg Německo www.omv.de Maďarsko www.omv.hu Nový Zéland www.omv.nz Norsko www.omv.no Rumunsko www.omv.ro Srbsko www.omv.co.rs Rusko www.omv.ru Slovinsko www.omv.si Slovensko www.omv.sk Tunisko www.omv.tn Turecko www.omv.com.tr United Arab Emirates www.omv.ae
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com Rakousko www.omv-gas.at Německo www.omv-gas.de Maďarsko www.omv-gas.hu Nizozemsko www.omv-gas.nl
Borealis Websites
Borealis Websites www.borealisgroup.com
Zavřít

Každý měsíc kompletní přehled

OMV Card Vás podporuje také při vyhodnocování pohonných hmot Vašeho vozového parku pomocí praktického seznamu položek. Seznam je součástí čtyřdílného vyúčtování Vašich transakcí, které dostanete jednou za měsíc nebo na přání dvakrát měsíčně. V seznamu položek jsou uvedeny všechny produkty a služby, které byly uhrazeny OMV kartou. Na přání může být každá karta přiřazená k určitému nákladovému středisku. Pro získání ještě podrobnějšího přehledu o Vašich kartách můžeme Vaši kartu zakódovat tak, aby při placení musel být zadán stav tachometru tankovaného vozidla a/nebo identifikace řidiče.

Výhody čtyřdílného vyúčtování

 • Souhrnná faktura obsahuje služby podle země. Celková suma za zemi je přepočtena do měny země, ve které byly karty vystaveny.
 • Národní faktura se skládá ze všech transakcí v zemi vydání karty.
 • Mezinárodní přehled se skládá z dodávek jedné země na jedné faktuře nebo dobropisu v měně dodavatelské země – důležité pro refundaci DPH.
 • "Reverse charge" faktura je vystavena v případě úhrady služeb podléhající EU direktivě 2008/8/EC ("reverse charge" služby), které byly hrazeny OMV kartou; může obsahovat transakce z několika zemí.

Na požádání Vám můžeme e-mailem zasílat rychlé, jednoduché a k životnímu prostředí šetrné faktury v elektronické formě, což by pro Vás znamenalo výraznou úsporu času i nákladů.

Vzor: Souhrná faktura, (PDF, 12,7 KB)
Vzor: Národní faktura, (PDF, 15,8 KB)
Vzor: Medzinárodní přehled, (PDF, 46,1 KB)
Vzor: Reverse charge faktura, (PDF, 6,9 KB)
Vzor: Přehled transakcí, (PDF, 15,7 KB)

E-fakturace je jednoduchý, rychlý a šetrný způsob, jak spravovat Vaše účetnictví. Získáte jednotný standard pro všechny národní a mezinárodní účty. Své elektronické faktury budete dostávat jako obvykle, budou splňovat všechny právní požadavky na mezinárodní refundaci DPH a spotřební daně, budou šetřit čas, budou rychlejší a šetrné k životnímu prostředí.

Můžete si vybrat ze dvou možností

 • OMV Fleet Online Services: e-faktury můžete jednoduše a bezpečně stahovat ze svého OMV Fleet Online Services účtu. Když bude Vaše elektronická faktura k dispozici, pošleme Vám e-mail s přímým linkem na její stažení.
 • E-mailová služba: Vaše e-faktury Vám budou jednoduše a bezpečně zasílány e-mailem na Vaši preferovanou e-mailovou adresu.

Přehled Vašich výhod

 • Rychlá: E-faktury lze jednoduše zasílat e-mailem. Budou doručeny dříve a mohou být zpracovány rychleji. 
 • Bezpečná: Naše e-faktury jsou zabezpečeny elektronickým podpisem a splňují nejvyšší standardy bezpečnosti, takže je nelze falšovat. 
 • Šetrná k životnímu prostředí: Protože neexistuje důvod, proč by se e-faktury měly tisknout nebo zasílat poštou, pomáháme tak šetřit naše životní prostředí.
 • Jednoduchá: Nevyžaduje žádný nový software na prohlížení Vašich faktur. Zúčtování proběhne tak jako vždy, faktura je rozčleněna podle zemí, aby refundace DPH a spotřební daně byla co nejjednodušší.
 • Praktická: E-faktury jsou archivovány v digitální formě, což znamená, že fyzická archivace a komplexní úložné systémy už nejsou zapotřebí.

Máte nějaké otázky nebo si přejete více informací? Kontaktujte nás prosím na telefonním čísle 800 100 010  nebo +420 261 392 153 nebo e-mailem na info.omvcardsales@omv.com.

Návod k ověřování digitálně podepsané elektronické faktury (PDF, 2,9 MB)

Net Invoicing – Snadná a spolehlivá cesta k vyšší likviditě

S OMV Card máte možnost využít také službu refundace DPH ze zahraničních transakcí. Při použití Net Invoicing přes OMV se můžete spolehnout na bezpečný převod peněz na Váš účet – a to ještě před termínem splatnosti faktury za palivo.

Společně s naším partnerem FDE – specialistou na proces vracení DPH – Vám nabízíme komplexní sadu řešení šitou na míru potřebám Vaší společnosti. Ve své společnosti tak dosáhnete efektivnějšího průběhu finančních toků a vyšší likvidity.

Nabízíme vám tři různé druhy refundace

 • Standardní vratka DPH: Peníze Vám budou převedeny na účet po kontrole originálů Vašich faktur daňovým prostředníkem a následným zpracováním daňovým úředníkem.
 • Net Invoicing: DPH Vám bude vrácena do 6 dní od doručení originálních faktur daňovému prostředníkovi.
 • Vrácení spotřební daně: Jako dopravní společnost můžete navíc žádat zpět část spotřební daně v Belgii, Maďarsku, Francii, Itálii a Slovinsku (pro členské země EU).

Reverse Charge: Vliv EU direktivy 2008/8/EC

Nariadenie, ktoré sa týka zúčtovania DPH pri poskytovaní služieb spojených s hnuteľnými objektmi medzi business-to-business (B2B) subjektmi a niektorými ďalšími službami poukazuje na skutočnosť, že služby sú zdaniteľné v mieste sídla zákazníka. Príslušnosť k DPH (v členskom štáte zákazníka) sa teda prenáša z dodávateľa na zákazníka, a to v prípade, ak má dodávateľ sídlo v inej krajine ako zákazník. Reverse charge je termín, ktorý označuje tento presun v príslušnosti v rámci DPH, tzv. prenesenie daňovej povinnosti.

Zoznam služieb, ktoré sú touto zmenou dotknuté v prípade kartových transakcií a ktoré sú zároveň predmetom reverse charge (tieto služby budú ďalej nazývané "reverse charge služby"):

 • umývanie a čistenie vozidla/ostatné služby spojené s umývaním vozidla,
 • výmena motorového a prevodového oleja,
 • údržba a kontrola vozidla,
 • služby spojené s použitím vozidla/poplatky,
 • kombinovaná doprava (ROLA),
 • odťahová služba/oprava vozidla/výmena pneumatík,
 • trajektová preprava vozidla,
 • poplatky za použitie tunelov.

Všetky vyššie vymenované služby platené OMV kartou, ktoré boli realizované v zahraničí alebo na domácom území v sieti čerpacích staníc Routex, sú predmetom reverse charge a sú vyúčtované na samostatnej faktúre.

Prosím, prekontrolujte si faktúry a kontaktujte naše kartové oddelenie v prípade, ak:

 • DPH identifikačné číslo na Vašej faktúre nie je správne,
 • Vaša spoločnosť má platné DPH identifikačné číslo, ktoré nie je uvedené vo faktúre.

Otázky a odpovědi týkající se reverse charge (PDF, 66,7 KB)

Vyhledávač čerpacích stanic

Vyhledávač olejů