Pojďme společně snížit emise CO₂ ve světě.

Kromě předcházení emisím skleníkových plynů a jejich snižování je kompenzace emisí CO2 jedním z nejdůležitějších a nejnaléhavějších kroků v ochraně klimatu. S vaší pomocí můžeme podpořit mnoho certifikovaných projektů na ochranu klimatu ve vybraných regionech a společně s vámi přispět ke snižování emisí CO2 – udržitelně a se zaměřením na budoucnost.
Proč je potřebné snižovat emise uhlíku?
CO2 je skleníkový plyn, který pohlcuje sluneční tepelné záření reflektované zemským povrchem a odráží ho zase zpět na Zemi. Abychom čelili nárůstu skleníkových plynů a teploty v posledních letech, je nezbytné přistupovat k řešení ochrany klimatu z více hledisek. Kompenzace prostřednictvím investic do opatření ochrany klimatu proto zabezpečuje dodatečný příspěvek k ochraně životního prostředí.
Co jsou projekty kompenzací uhlíkových emisí?
Ochrana klimatu přesahuje regionální hranice a představuje otázku globální rovnováhy. Šíření emitovaného CO2 nelze nijak spoutat, ale CO2 se rozptyluje dále do atmosféry. Ve snaze čelit globálnímu oteplování projekty kompenzace uhlíkových emisí vyvažují CO2 vypouštěný do ovzduší.
Společnost OMV se spojila s ClimatePartner, jedním z předních poskytovatelů řešení v oblasti ochrany klimatu pro firmy, který je tedy renomovaným a zkušeným partnerem. Společnost ClimatePartner byla založená v roce 2006 v Mnichově a spolupracuje s 1500 firmami v 30 zemích. Dlouholeté zkušenosti společnosti ClimatePartner a zaručená transparentnost ve všech jejích procesech a projektech, stejně jako špičková podpora a poradenské služby byly rozhodujícími faktory pro to, že jsme si ji vybrali za našeho partnera.
Ve spolupráci s ClimatePartner vám nabízíme možnost kompenzovat množství zakoupeného paliva, čímž se vaše společnost zapojí do udržitelnějších postupů, jež pomáhají při snižování globálních emisí uhlíku na celém světě.
Společnost OMV používá pro výpočet emisí CO2 z paliv hodnoty IPCC (známé též jako Mezivládní panel pro změnu klimatu). IPCC je instituce Organizace spojených národů s vysokou mírou legitimity. Výsledky výzkumu klimatických změn posuzuje z vědeckého hlediska.
Připravili jsme projekty z celého světa, které pomáhají kompenzovat emise CO2 do atmosféry a zároveň mají pozitivní vliv na místní komunity, biodiverzitu a biotopy. Všechny tyto projekty zaměřené na ochranu klimatu splňují kritéria uhlíkových norem:
- VCS: Ověřený uhlíkový standard
Založený neziskovou organizací z USA a jeden z nejrozšířenějších projektových standardů. - CER: Certifikované snížení emisí
Pochází z mechanismu čistého rozvoje (CDM) podle Kjótského protokolu. Výkonná rada CDM dohlíží na registraci projektu a také na vydávání CER (regulované vládou). S ukončením platnosti Kjótského protokolu na sklonku roku 2021 narůstá význam dobrovolného využívání. - Zlatý standard, jenž založil WWF a 80 dalších mimovládních organizací
Přísná omezení pro typy projektů a technologií (energie, využití půdy, lesy a voda) podle Směrnice OSN pro cíle trvale udržitelného rozvoje (SDGs).
Výběr projektů z našeho aktuálního portfolia
věřený uhlíkový standard (VCS). Větrná farma generuje přibližně 300 000 MWh čisté elektřiny ročně a zvyšuje podíl obnovitelných energií v bulharské síti.
Zlatý standard VER (GS VER). Shromažďování emitovaného skládkového plynu a výroba elektřiny prostřednictvím plynových motorů spojených s generátory. Celkový instalovaný výkon 48 MW se odvádí do elektrické sítě a nahrazuje elektřinu vyrobenou z fosilních paliv.
Standard Certifikované snížení emisí (CER). Produkuje elektřinu s kapacitou 12 MW, zvyšuje energetickou spolehlivost a prostřednictvím aktivit projektu vytváří pracovní příležitosti pro místní obyvatelstvo.
Pro více informací o všech projektech OMV nás prosím kontaktujte na čísle +420 261 392 153 nebo e-mailem na karty.podporazakaznikum@omv.com.
Zajímá vás, kolik emisí CO2 vyprodukuje váš vozový park?
Využijte naši kalkulačku, abyste to zjistili! Nyní si v závislosti na vaší spotřebě paliva můžete vypočítat vyprodukované emise CO2, stejně jako čisté náklady na jejich kompenzaci. Stačí uvést roční spotřebu paliva vašeho vozového parku nebo stav tachometru a vaši průměrnou spotřebu.*
*Spoločnosť OMV používa pri výpočte emisií CO2 z palív hodnoty IPCC (známeho aj ako Medzivládny panel pre zmenu klímy).
IPCC je inštitúcia Organizácie Spojených národov s vysokým kreditom, ktorá z vedeckého hľadiska hodnotí výsledky výskumu o klimatických zmenách.