Kontakt Skupina OMV

Logout
Webové stránky OMV
Zavřít
Klimaticky neutrální doprava
Mám zájem o nabídku pro velkoodběratele pohonných hmot
Zjistit více

Klimaticky neutrální doprava

v zájmu snížení skleníkových plynů 

Kompenzování emisí CO2 je vedle zamezování a redukce skleníkových plynů další důležitý krok v celkové ochraně klimatu. V rámci klimaticky neutrální dopravy od OMV podporujete projekty ochrany klimatu a kompenzujete tak emise CO2.

  1. Stačí definovat kterou, případně zda všechny z Vašich objednávek chcete zaregistrovat jako klimaticky neutrální, a zaslat nám tuto informaci e-mailem.
  2. Litry, které natankujete, se přes OMV portfolio projektů ochrany klimatu automaticky nastaví jako klimaticky neutrální.
  3. Jako potvrzení dostanete od společnosti ClimatePartner certifikát, který Vám poskytuje přehled o Vašich kompenzovaných množstvích CO2.

CO2 je skleníkový plyn, který absorbuje sluneční záření odražené ze zemského povrchu a reflektuje ho zpět na Zemi. Aby se zabránilo vzniku skleníkového plynu, a tím dalšímu zvyšování teploty v nadcházejících letech, je nutné využít všechny možnosti ochrany klimatu. Jednou z možností je kompenzace CO2 investováním do projektů zaměřených na ochranu klimatu.

OMV se rozhodlo pro společnost ClimatePartner, jednoho z předních poskytovatelů řešení na ochranu klimatu pro podniky. Vybrali jsme si tedy renomovaného a zkušeného partnera. Společnost ClimatePartner byla založená v r. 2006 v Mnichově a spolupracuje s 1500 podniky v 30 různých zemích. Rozhodující pro OMV byly dlouholeté zkušenosti společnosti ClimatePartner, zaručená transparentnost všech procesů a projektů, stejně jako individuální poradenství a podpora. Spolupráce OMV s ClimatePartner Vám otvírá možnost, jak lze zakoupené litry deklarovat jako klimaticky neutrální, čili kompenzovat příslušné emise, které způsobujete provozováním strojů a vozidel. V rámci této kompenzace podporujete projekty zaměřené na ochranu klimatu, u nichž se dosahují úspory emisí CO2.

  • Aktivní a vědomý přínos k ochraně klimatu a životního prostředí kompenzováním emisí CO2.
  • Zvýšená důvěryhodnost Vaší strategie trvalé udržitelnosti: za Vaši kompenzaci emisí CO2 dostanete certifikát jako potvrzení, které je úplně transparentní a srozumitelné.
  • ClimatePartner jako renomovaný a zkušený partner zaručuje bezpečnost a transparentnost všech procesů a projektů. 
  • Podpora uznaných a ověřených projektů ochrany klimatu za pevnou cenu garantovanou OMV.

*OMV garantuje zákazníkům pevnou cenu za kompenzaci emisí CO2 do 31. 12. 2021.

Vyhledávač olejů