Kontakt
Webové stránky OMV
Webové stránky OMV
OMV Websites
OMV www.omv.com Rakousko www.omv.at Bulharsko www.omv.bg Německo www.omv.de Maďarsko www.omv.hu Nový Zéland www.omv.nz Norsko www.omv.no Rumunsko www.omv.ro Rusko www.omv.ru Srbsko www.omv.rs Slovinsko www.omv.si Slovensko www.omv.sk Tunisko www.omv.tn Turecko www.omv.com.tr United Arab Emirates www.omv.ae
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com
Zavřít

Dostaňte ze svého vozidla maximum!

Pokud opravdu chcete dostat z Vašeho vozidla to nejlepší, nemusíte nutně navštívit servis a nechat seřídit Vaše vozidlo. Stačí navštívit nejbližší čerpací stanici OMV a natankovat palivo MaxxMotion!

Motorová nafta MaxxMotion diesel odstraňuje usazeniny ze vstřikovačů motorové nafty a předchází novému znečištění. V důsledku toho bude obnoven maximální výkon motoru, který v případě jejího trvalého používání zůstane na této úrovni po celou dobu životnosti.

Kvalitnější spalování
Jedinečné složení paliva má za následek nadstandardní cetanové číslo a zlepšuje spalování v motoru. Při vyšším cetanovém čísle je spalování trvale čistější, což v konečném důsledku vede k nižším emisím.

Výrazné zrychlení
Motorová nafta MaxxMotion odstraňuje usazeniny ze vstřikovačů paliva a eliminuje nové znečišťování. S čistým motorem je vozidlo schopné maximálně využít energii v palivu, což vede k jeho výraznému využití výkonu.

Nadstandardní cetanové číslo
Motorová nafta MaxxMotion diesel má nadstandardní cetanové číslo 57. Cetanové číslo je důležitý parametr, který charakterizuje kvalitu spalovacího procesu v motoru. Kvalita spalování má velký vliv na emise, hlučnost a využití energie. Obecně platí, že čím je cetanové číslo vyšší, tím lepší a čistší je i spalovací proces, což má za následek lepší výkon a nižší spotřebu paliva.

Minimalizovaná ztráta výkonu
Motorová nafta MaxxMotion diesel předchází tvorbě usazenin u vstřikovačů motorové nafty. V případě jejího trvalého používání tak bude zamezovat ztrátě výkonu motoru v průběhu jeho životnosti a motor bude stále poskytovat maximální výkon.

Klidnější chod motoru
Cetanové číslo motorové nafty má přímý vliv na dobu zpoždění vznětu. Vysoké cetanové číslo 57 motorové nafty MaxxMotion diesel vede ke zkrácení doby zpoždění vznětu, a tím i k důkladnějšímu spalování a nižšímu tlaku ve válci. Chod motoru je klidnější, s menšími vibracemi a vyšším výkonem.

Předchází vzniku koroze
Až 100% ochrana proti korozi: náš balíček nejmodernějších aditiv předchází tvorbě koroze způsobované palivem na dílech motoru, systému vstřikování paliva a palivové nádrži, čímž se také prodlužuje životnost motoru.

Na obrázcích jsou uvedeny výsledky standardní korozní zkoušky – vzorek z oceli. Na levém vzorku z oceli byla provedena zkouška se standardní motorovou naftou bez aditiv, vpravo je výsledek zkoušek s palivem MaxxMotion. Rozdíl je zřetelně viditelný, palivo MaxxMotion poskytuje vynikající ochranu proti korozi na dílech motoru.

Vyčistí motor
Používáním motorové nafty Maxxmotion se odstraňují nánosy ze vstřikovačů motorové nafty a předchází se novému znečištění. Při stálém používání motorové nafty Maxxmotion zůstanou vstřikovače po celou dobu životnosti motoru téměř bez nánosů, čímž se prodlouží i životnost motoru.

Na levé straně je ventil recirkulace výfukových plynů (EGR – Exhaust Gas Recirculation) po ujetí 8 500 kilometrů s použitím základní motorové nafty bez aditiv. Ventil je pokrytý vrstvou černých sazí. Nánosy sazí by mohly blokovat funkci ventilu EGR, což by mohlo vést k zhoršování výkonu motoru, například k nepravidelnému volnoběhu a vyšší hlučnosti. V průběhu životnosti by mohl být zaznamenáván nárůst emisí a snížení výkonu při zvyšování rychlosti. Na pravé straně je ventil recirkulace výfukových plynů po ujetí 9 000 kilometrů s použitím paliva MaxxMotion. Kvalitnější složení paliva MaxxMotion s nejmodernějšími přísadami a prémiovou bio složkou předchází tvorbě nánosů na ventilu recirkulace výfukových plynů, a tím zajišťuje vynikající ochranu. Nejsou viditelné žádné nánosy a emisní chování a výkon se obnoví na úroveň (velmi) blízkou původnímu výkonu motoru.

Trojnásobně lepší čistící efekt
S novou funkční přísadou je čistící efekt vašeho motoru trojnásobně lepší ve srovnání s předchozí generací MaxxMotion.

* Výhody a účinky paliva jsou ovlivněné vozidlem, chováním řidiče a technickým stavem motoru a jsou založené na porovnání s palivem, které splní místní minimální požadavky normy EN 590.

Náš diesel má technicky vylepšené bio-komponenty, na bázi HVO (Hydrogenated Vegetable Oils). Z jednoho metru krychlového čistého HVO vzniká o 42% méně oxidu uhličitého než z metru krychlového obvyklé bionafty (na základě standardních hodnot směrnice EU o obnovitelných zdrojích energie 2009/EC/28).

Maximální čistota motoru
Nižších emisí je dosaženo díky čistým vstřikovacím tryskám. MaxxMotion diesel obnoví maximální čistotu vstřikovačů motoru a zabrání dalšímu znečištění při nepřetržitém používání. Výsledkem je udržování emisí na nízké úrovni.

Lepší spalování
MaxxMotion
diesel má cetanové číslo 57. Unikátní složení paliva, které má vyšší než standardní cetanové číslo, zlepšuje spalování motoru. Vyšší cetanové číslo zajišťuje čistší spalování a vede k nižším emisím.
 

Vyhledávač čerpacích stanic

Zpětná vazba

Vyhledávač olejů