Kontakt
Webové stránky OMV
Webové stránky OMV
OMV Websites
Skupina OMV www.omv.com Rakousko www.omv.at Bulharsko www.omv.bg Německo www.omv.de Maďarsko www.omv.hu Nový Zéland www.omv.nz Norsko www.omv.no Rumunsko www.omv.ro Srbsko www.omv.co.rs Rusko www.omv.ru Slovinsko www.omv.si Slovensko www.omv.sk Tunisko www.omv.tn Turecko www.omv.com.tr United Arab Emirates www.omv.ae
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com Rakousko www.omv-gas.at Německo www.omv-gas.de Maďarsko www.omv-gas.hu Nizozemsko www.omv-gas.nl
Borealis Websites
Borealis Websites www.borealisgroup.com
Zavřít

Nafta s vysoce výkonným OMV HighTec aditivem

Naše palivo se vyrábí a nepřetržitě testuje na základě vysokých kvalitativních standardů OMV. Pomocí výkonné aditivace OMV HighTec se zvyšuje efektivita, chrání se palivový systém vozidla a prodlužuje se životnost motoru. Využití zvlášť vysoce kvalitní biosložky (FAME) umožňuje OMV EcoSmart Diesel excelentní skladovatelnost. Tím lze aktivně zabránit neplánovaným výměnám palivových filtrů. OMV EcoPro Diesel se vyrábí ze speciální nafty a představuje kombinaci toho nejlepšího z OMV EcoSmart Diesel s výhodami vysoce výkonného aditiva OMV HighTec. Zásluhou speciální receptury a vyššího podílu aditiva oproti OMV EcoSmart Diesel patří nyní usazeniny v oblasti vstřiků minulosti. Ale nejen motor se vyznačuje větší čistotou, snížením spotřeby se zároveň snižují emise škodlivin.

Skladovací stabilita

 

Nafta OMV EcoSmart Diesel nevykazuje žádné vedlejší účinky během skladování, jako např. tmavnutí, tvorba usazenin. Je to jednak zásluhou vysokých standardů platných pro sklady a logistiku v OMV, jednak se používají zvlášť kvalitní FAME (MEŘO).

Zvýšený čisticí účinek

 

Zvýšené množství čisticích aditiv odstraňuje i případné nečistoty na vstřikových tryskách. Posilněný čisticí účinek zvyšuje životnost motorů, zlepšuje výkonnost a trvale snižuje spotřebu i emise.

Vysoká kvalita produktů

 

Od přikupování těch nejkvalitnějších bioložek přes pravidelné kontroly ve vlastní laboratoři až po zušlechťování přímo v rafinerii: vysoké požadavky na každý jednotlivý výrobní krok jsou zárukou vynikající kvality nafty OMV EcoSmart Diesel.

Vyšší životnost

 

Integrovaná ochrana před korozí v naftě OMV EcoPro Diesel zabraňuje vzniku koroze v palivovém systému a prodlužuje tím životnost motorů. Tak se snižuje i náročnost údržby vašich vozidel a s tím spojené náklady.

Flexibilita využití

 

Nehledě na to, zda palivo využíváte pro dieselové lokomotivy, vysokozdvižné vozíky, agregáty nouzového napájení elektřinou nebo pro celý průmyslový vozový park, nafta OMV EcoSmart Diesel se velice flexibilně postará o potřebný výkon v nejrůznějších sférách uplatnění.

Extrémní odolnost vůči zimě

 

Na OMV EcoPro Diesel se lze spolehnout v jakékoli situaci – také při startování při těch nejnižších teplotách. Speciální receptura umožňuje složení bez krystalů do teploty –20 °C a vysoce kvalitní složky zabezpečují vynikající nízkoteplotní vlastnosti až po teplotu –35 °C.*

* Hodnota CFPP podle EN 590

  EN 590 EcoSmart EcoPro
Splňuje EN 590, národní požadavky, stejně jako Euro 5 a Euro 6 + + +
Vyrobeno a testováno podle kvalitativních standardů OMV + + +
Zamezuje vzniku usazenin na vstřikovacích tryskách   + +
Prodlužuje životnost motoru   + +
Zkracuje dobu potřebnou k natankování   + +
Nižší spotřeba   + +
Maximální výkon motoru     +
Speciální nafta: zlepšené základní palivo     +
Vstřikový systém zbavuje usazenin     +
Neobsahuje krystaly parafinu až do teploty –20 °C (cloud point)     +
Filtrovatelnost do teploty –35 °C (cold filter plugging point)     +

Výhody závisí na způsobu jízdy, druhu a stáří motoru a vztahují se na neaditivované srovnatelné palivo, jež splňuje minimální požadavky normy EN 590.

Bio je prospěšné!

FAME (fatty acid methyl ester), nazývané také bionafta, se získává esterifikací rostlinných olejů nebo živočišných tuků. Tyto biosložky používané na výrobu naší nafty OMV EcoSmart Diesel pocházejí většinou z evropských surovin. To je sice dobré, ale ne dostatečně dobré pro nás. Společnost OMV proto zavedla dodatečná opatření, jež výrazně přesahují minimální standardy vyžadované evropské normy. Již při nákupu se spoléháme pouze na bionaftu od spolehlivých a certifikovaných výrobců.

Vše pod kontrolou.

Přísné vstupní kontroly a průběžné testy během procesu zpracování zaručují optimální využitelnost a vynikající skladovatelnost nafty OMV EcoSmart Diesel. Zvýšily se také požadavky na čistotu produktu: akceptujeme maximální podíl vody v bionaftě ve výši 40 % pod úrovní, již stanovuje platná norma. Kromě toho lze nízkoteplotních vlastností bionafty v OMV dosahovat přímo, nikoli prostřednictvím přídatných látek.

Čistá mobilita.

OMV se v případě AdBlue® spoléhá na rakouskou produkci svého partnera Borealis. AdBlue® ve spojení s technologií SCR přináší snížením oxidů dusíku jasné výhody. Spotřeba AdBlue® představuje přitom necelých zhruba 5 % spotřeby nafty.* Doplnění probíhá stejně jednoduše jako čerpání naftových paliv. A to nejlepší! Je k dispozici nejen na mnoha čerpacích stanicích OMV v celé Evropě, OMV nabízí také dodávky AdBlue® v cisternách nebo v praktických 1000litrových IBC kontejnerech. Tím je zabezpečeno, že naši zákazníci mají svůj AdBlue® vždy k dispozici tam, kde ho potřebují. 

AdBlue® je registrovaná značka Svazu automobilového průmyslu (Verband der Automobilindustrie e. V., VDA). *Kolik AdBlue® to které vozidlo potřebuje, závisí na druhu vozidla a způsobu jízdy, stejně jako na příslušné emisní normě (Euro normě) motoru. Jako orientační hodnota platí, že spotřeba AdBlue® činí zhruba 5 % spotřeby nafty, tedy asi 1–1,5 l na 100 km. Na základě kalkulace 1–1,5 l / 100 km představuje orientační hodnota nádrže s objemem 60 litrů AdBlue® přibližně 6000 km. To je víc než dost, aby vozidlo dojelo k nejbližší čerpací stanici OMV s možností natankování AdBlue®.

Technické informace

Kontaktujte nás

na telefonním čísle +420 (0) 844 900 031 e-mailem na info.zakaznicke-centrum.cz@omv.com prostřednictvím formuláře

 

Vyhledávač čerpacích stanic

Vyhledávač olejů