Kontakt Skupina OMV

Logout
Webové stránky OMV
Zavřít

OMV se stává generálním partnerem závodního okruhu Autodrom Most

  • OMV uzavřela strategickou spolupráci se závodním okruhem Autodrom Most
  • Výkonnostní paliva OMV MaxxMotion umožňují maximálně využít potenciál motoru* - ideální spojení s motorsportem
  • V areálu Autodromu exkluzivně v prodeji výkonnostní paliva OMV MaxxMotion
  • Hodnocení Pavla Turka: MaxxMotion je pro mě nejlepší palivo dostupné v ČR

Praha, Česká republika – OMV a Autodrom Most oznámily uzavření strategického partnerství. OMV se stává generálním partnerem okruhu ve chvíli, kdy se do jeho programu dostává mimořádně divácky atraktivní a mezinárodně sledovaný závod seriálu ADAC GT Masters a připravuje se start soutěžní sezóny Octavia Cup.

Výkonnostní paliva OMV MaxxMotion umožňují maximálně vytěžit výkonový potenciál motoru, což představuje ideální spojení s oblastí motorsportu. Unikátní složení aditiv a fakt, že MaxxMotion Diesel i MaxxMotion 100plus je výhradně vyráběn v Rakousku, přispívá k tomu, že je odborná veřejnost řadí mezi nejlepší paliva na českém trhu. Úzké partnerství OMV a Autodromu Most, který bude letos hostit jedny z nejzajímavějších motoristických událostí, jako ADAC GT Masters nebo Czech Truck Prix, je proto logickým krokem.

Součástí spolupráce je mimo jiné branding okruhu v barvách OMV a nové pojmenování dvou nejatraktivnějších zatáček “MaxxMotion” a “OMV”. Na nové samoobslužné čerpací stanici v areálu Autodromu si zároveň návštěvníci i lidé z blízkého okolí budou nyní moci načerpat výhradně výkonnostní paliva OMV MaxxMotion.

“Úzkou spoluprací s Autodromem navazuje OMV na předchozí aktivity v oblasti motorsportu. Jedním z klíčových faktorů k tomuto rozhodnutí byla skutečnost, že mnohé závodní stáje využívají naše výkonnostní palivo OMV MaxxMotion při vybraných závodech a pro tréninkové účely,” říká Michal Janda, marketingový ředitel OMV. “Partnerství s Autodromem Most, který letos připravil pro diváky mimořádně zajímavý program, je proto správným rozhodnutím. Naším cílem je, aby lidé pochopili, že prémiové palivo MaxxMotion představuje to nejlepší, co svému vozu mohou dát.”
Strategické partnerství je nyní smluvně zajištěno pro závodní sezónu 2018 s možností prodloužení do dalších let.

“Propojení se silným partnerem, jakým je OMV, nás nejen těší, ale otevírá také nové možnosti přímo navazující na okruhové závodění. Zároveň jsme se shodli na tom, že chceme společně přispět k výchově mládeže a aktivně tak zvýšit bezpečnost silničního provozu v regionu,“ dodává Josef Zajíček, předseda představenstva Autodromu Most.

Úpravou projde i dětské dopravní hřiště v areálu, na kterém plánuje Autodrom Most ve spolupráci s OMV během sezóny edukativní činnost pro školy i mimoškolní aktivity jak občanů z regionu, tak i návštěvníků okruhu v rámci plánovaných závodů a akcí

* Výhody jsou závislé na vozidle, jízdním chování a technickém stavu motoru a odkazují na srovnání s palivy splňujícími minimální místní požadavky (EN 228 pro benzín a EN 590 pro motorovou naftu).

OMV Česká republika, s.r.o.

Společnost OMV s maximální zodpovědností vůči životnímu prostředí vyrábí a prodává ropné produkty a zemní plyn a poskytuje inovativní energetická a špičková petrochemická řešení. Skupina OMV Aktiengesellschaft, která je jednou z největších průmyslových společností v Rakousku, vykázala za rok 2017 celkový obrat ve výši 20 miliard eur a zaměstnávala přibližně 20 700 lidí. V segmentu Upstream má OMV velmi silnou základnu v Rumunsku a Rakousku spolu s vyváženým mezinárodním portfoliem v regionech North See, Middle East & Africa, Rusku a dalších. Denní produkce činila v roce 2017 přibližně 348 000 barelů ropného ekvivalentu. V rámci divize Downstream má OMV roční rafinérskou kapacitu 17,8 milionů tun a ke konci roku 2017 provozovala přes 2 000 čerpacích stanic v deseti zemích světa. OMV provozuje síť plynovodů v Rakousku a zásobníky plynu v Rakousku a Německu. V roce 2017 dosáhly prodeje plynu společnosti OMV hodnoty 113 TWh.

Pro další informace, prosím, kontaktujte:
Jan Řezáč, FYI Prague:     M +420 777 066 063    Email: jan.rezac@fyi.cz

Vyhledávač olejů