Kontakt Skupina OMV

Logout
Webové stránky OMV
Zavřít
img_čerpací stanice

OMV 30 let na českém trhu

Slavíme 30 let v Česku, investujeme do modernizace sítě a upevňujeme svou pozici na lokálním trhu


► První čerpací stanice OMV v Československu byla otevřena v roce 1991
► Jako jedna z prvních sítí zahraničních čerpacích stanic jsme vstoupili na český trh


Rakouská OMV byla jednou z prvních sítí čerpacích stanic, které po sametové revoluci vstoupily na československý trh. V říjnu 1991 jsme otevřeli svou první stanici na dálnici D1 v Pávově, tehdy ještě pod značkou ÖMV.

Neustále investujeme své úsilí do rozvoje a optimalizace své sítě. V současné době provozuje 140 stanic a nadále vycházíme vstříc svým zákazníkům, pro které jsou čerpací stanice stále častěji také místem pohodlného odpočinku a kvalitního občerstvení na cestách.

Hlavní milníky OMV za prvních 15 let

Již v roce 1994 jsme otevřeli na tehdejší čerpací stanici ÖMV svou první prodejnu VIVA, kterou dnes řidiči znají.

O rok později, 7. června 1995, v souvislosti s rozšiřováním sítě na mezinárodních trzích, oznámil generální ředitel Dr. Schenz změnu názvu společnosti na současný OMV.

Vývoj na českém trhu zahrnoval akvizici sítě maloobchodních čerpacích stanic BP v roce 1998 a postupný redesign a rebranding všech lokalit.

V roce 2005 jsme získali v České republice další síť, tentokrát 70 čerpacích stanic dříve provozovaných německým Aralem a stali jsme se tak jedničkou na českém trhu z hlediska objemu prodeje pohonných hmot. V témže roce jsme nabídli řidičům nové generace vznětových motorů čerpat AdBlue na prvním výdejním stojanu na čerpací stanici Prostějov a začala jsme pracovat na nové koncepci a designu svých prodejen VIVA, kterou jsme představili o rok později, v r. 2006.
 

img_30 let OMV

Představení prémiového paliva MaxxMotion

Byl to významný milník, když byla prémiová paliva MaxxMotion uvedena do stálé nabídky paliv v roce 2011. O pět let později následovalo představení benzinu MaxxMotion Natural 100Plus, jehož receptura i dnes prochází neustálými inovacemi. Letos například vývojový tým naší společnosti představil modifikátor, který snižuje tření v motoru, což vede k efektivnějšímu provozu a prodloužení celkové životnosti motoru. Současně s uvedením MaxxMotion Natural 100Plus se Pavel Turek, významná česká osobnost ve světě formule 1, stal ambasadorem prémiových paliv OMV.

Podpora exkluzivních vlastností paliv MaxxMotion je také součástí strategického partnerství se závodním okruhem Autodrom Most — v roce 2018 jsme se stali generálním partnerem a o rok později vůbec první český závod legendární evropské série NASCAR, OMV MaxxMotion NASCAR Show, se konal pod záštitou OMV. Pod stejným názvem se jel i letošní druhý závod. V obou případech jezdily všechny závodní speciály NASCAR na běžně dostupný prémiový benzin MaxxMotion Natural 100Plus.
 

img_Nascar

Podpora e-mobility a dalších ekologických aktivit

Byli jsme jedním z prvních prodejců pohonných hmot, kteří se výrazně zaměřili na podporu segmentu e-mobility. V roce 2019 byla na čerpací stanici OMV v Berouně uvedena do provozu vůbec první rychlodobíjecí stanice IONITY v České republice a v současné době se díky spolupráci s PRE budují desítky rychlodobíjecích stanic PrePoint.
 

img_OMV_Elektromobilita

V rámci svých ekologických aktivit jsme spustili v roce 2018 ve své vídeňské rafinérii projekt olej z odpadních plastů, na kterém skupina pracovala od roku 2011. Recyklační linka ReOil je schopna vyrobit kolem 100 litrů syntetické ropy z cca 100 kg použitých plastů za hodinu. Rafinérie Schwechat pak tuto ropu zpracovává a používá k výrobě paliva nebo surovin pro repasování plastů. Do praxe se tak uvádí princip tzv. oběhového hospodářství, jehož cílem je šetřit přírodní zdroje. OMV do projektu investovala zhruba 10 milionů eur, přičemž rakouská společnost pro financování výzkumu (FFG) pokryla zhruba 10 procent nákladů.

Letos jsme nabídli českým firemním zákazníkům možnost kompenzovat vlastní uhlíkovou stopu na vlastní náklady. Společnosti mohou své emise kompenzovat buď za každý nakoupený litr paliva, nebo za množství, které si individuálně zvolí.

Rozvoj segmentu potravin a prémiových snacků

V roce 2016 jsme poprvé v Evropě nabídli svou nyní vyhlášenou kávu Fairtrade a silně se zaměřila na svou řadu občerstvení na cesty. Díky tomu byl sortiment rozšířen o čerstvě připravené sendviče podle receptury uznávaného italského šéfkuchaře a restauratéra Emanuela Ridiho. Význam kvality občerstvení a kávy vzrostl také s rozvojem a modernizací odpočívadel v interiérech čerpacích stanic, což potvrzuje i současná činnost společnosti.

Vyhledávač olejů