Kontakt
Webové stránky OMV
Webové stránky OMV
OMV Websites
OMV www.omv.com Rakousko www.omv.at Bulharsko www.omv.bg Německo www.omv.de Maďarsko www.omv.hu Nový Zéland www.omv.nz Norsko www.omv.no Rumunsko www.omv.ro Rusko www.omv.ru Srbsko www.omv.rs Slovinsko www.omv.si Slovensko www.omv.sk Tunisko www.omv.tn Turecko www.omv.com.tr United Arab Emirates www.omv.ae
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com
Zavřít

Pohonné hmoty

Svým zákazníkům poskytujeme dieselové pohonné hmoty OMV v kvalitě, která je pro značku OMV obvyklá.

Naši prodejci si mohou vybrat mezi dvěma druhy – standardní a aditivovanou naftou:

 • vyráběno a testováno podle vysokých standardů kvality značky OMV,
 • selektivní přístup při použití bionafty,
 • osvědčený výkonný balíček aditiv.

Svým koncovým zákazníkům nabízíme kromě OMV Dieselu EN 590 také prémiové produkty OMV Diesel Plus a OMV Diesel Clean Tech. Přesvědčte se sami o jejich výhodách.

Dokonalá ochrana Vašeho motoru
Ziskovost svého podnikání můžete podstatně zvýšit díky dlouhé a nepřerušované době chodu Vašich vozidel a strojů: Vysoce kvalitní pohonná hmota chrání motory a agregáty před zanášením. Přesně to Vám nabízejí naše vysoce výkonné produkty OMV Diesel Plus a OMV Diesel CleanTech.

Vaše výzva
Vaše vozidla, Vaše stroje jsou ročně v provozu mezi 3 000 a 8 000 hodinami. Pohonné hmoty, údržba a výměna opotřebovaných motorů jsou, i kvůli takto způsobeným výpadkům, příčinou vysokých nákladů.

Naše řešení
Levnější nafta sníží náklady jen povrchně, ve střednědobém horizontu se Vám však díky nižší spotřebě a lepší ochraně motoru jasně vyplatí lepší pohonná hmota.OMV Diesel Plus a OMV Diesel CleanTech maximalizují účinnost motoru: Obsahují výkonný balíček aditiv, který zamezuje usazeninám ve vstřikovacím systému ("keep clean" efekt) a v celém palivovém systému zajišťuje lepší ochranu před opotřebením a korozí. To také znamená nižší spotřebu a nižší emise. A pro Vás ještě jedno velké plus: I při doplňování paliva ušetříte čas, neboť naše protipěnové činidla zabraňuje nadměrnému pěnění.

Přidaná hodnota pro Váš motor
Naše dieselové palivo pomáhá udržovat palivový systém čistý, optimalizuje výkon motoru a snižuje jak spotřebu, tak i emise. Životnost Vašeho motoru se zvyšuje, Vaše náklady na údržbu klesají, nemusíte tak často tankovat a díky tomu jezdíte výhodněji.

Složení dieselových paliv

Podrobnosti o složkách našeho dieselového paliva
 
Základní nafta
Naše základní nafta je vyráběna a testována podle nejpřísnějších norem kvality OMV. V kombinaci s methylestery mastných kyselin (FAME = Fatty Acid Methyl Ester) vyhovuje minimálním požadavkům normy EN 590.
 
Biosložka FAME
FAME, známá také jako bionafta, je získána esterifikací rostlinných nebo živočišných tuků. S více než desetiletou zkušeností s FAME jsme nastavily ty nejpřísnější normy kvality, a to jak ve výrobě, tak i v jejím použití:

 • FAME z evropské produkce,
 • certifikace a dokumentace o původu od elNa (elektronický důkaz o udržitelnosti),
 • zajištění kvality OMV během celého dodavatelského řetězce.

Sada výkonového aditiva
Sada výkonového aditiva OMV poskytuje výjimečné benefity pro Vaše vozidlo: Čisticí efekt chrání palivový systém před kontaminací, Antikorozní efekt prodlužuje životnost motoru a Protipěnivý efekt znamená rychlejší a účinnější tankování.

Speciální nafta
Speciální nafta OMV je odlišná od základní, jelikož má vyšší cetanové číslo . Speciální nafta hoří efektivněji, čímž je zajištěn optimální výkon motoru. V zimě jsou dalším benefitem její skvělé vlastnosti za nízkých teplot.

Biosložka HVO
HVO (hydrogenovaný rostlinný olej) sestávající z rostlinných olejů, které byly hydrogenací přeměněny v čisté uhlovodíky. Kvality paliva HVO je srovnatelná s čistou fosilní naftou a nabízí různé výhody oproti bionaftě (FAME). Ty zahrnují:

 • snížení emisí oxidu uhličitého o 42 % **,
 • vyšší energetický výkon,
 • nižší spotřeba,
 • zlepšená trvanlivost.

Vylepšená sada výkonového aditiva
S vylepšenou sadou výkonového aditiva přicházejí další benefity. Zvýšený čisticí efekt odstraňuje přítomné nečistoty ze vstřikovačů. Životnost motoru je výrazně zvýšena, dodávka výkonu je zlepšena, a jak spotřeba paliva, tak i emise, jsou sníženy.

* Standardní nafta v souladu s normou EN 590 má cetanové číslo 51
** V porovnání s 1 m3 bionafty (FAME) (podle Směrnice EU o obnovitelné energii)
*** Vyhovuje standardu CFPP (Cold Filter Plugging Point) podle normy EN 590

Náš OMV Diesel EN 590 je vyráběn a testován tak, aby vyhověl nejpřísnějším normám kvality OMV.

Benefity našeho OMV Diesel Plus jsou založeny na vysoce kvalitní směsi paliva kombinované s inovativní a speciálně v OMV vyvinutou sadou výkonových aditiv:

OMV Diesel CleanTech je naším vysokovýkonným palivem pro maximální výkon dieselového motoru. Spolu se všemi výhodami, které dostanete u našeho OMV Diesel Plus, navíc získáte výrazné zvýšení výkonu pomocí našeho výkonového aditiva a prémiovou biologickou složku HVO, což znamená, že celkově dostanete tyto další benefity:

Máte-li zájem o cenovou nabídku, kontaktujte nás prosím na telefonním čísle +420 (0) 844 900 031, e-mailem na info.zakaznicke-centrum.cz@omv.com nebo prostřednictvím formuláře a my pro Vás připravíme individuální nabídku šitou na míru Vašim požadavkům.

Benefity našeho OMV Diesel Plus jsou založeny na vysoce kvalitní směsi paliva kombinované s inovativní a speciálně v OMV vyvinutou sadou výkonových aditiv:

 • rakouské vysoce kvalitní palivo s aditivy zvyšujícími výkon,
 • nižší spotřeba paliva,
 • nižší emise,
 • prodloužená životnost motoru,
 • protipěnivý efekt.

Další výhody spolupráce s OMV:

 • flexibilní logistika,
 • výhodné platební podmínky,
 • zákaznické centrum.

Máte-li zájem o cenovou nabídku, kontaktujte nás prosím na telefonním čísle +420 (0) 844 900 031, e-mailem na info.zakaznicke-centrum.cz@omv.com nebo prostřednictvím formuláře a my pro Vás připravíme individuální nabídku šitou na míru Vašim požadavkům.

Univerzální a již léta osvědčený benzin pro všechny motory se vyznačuje odolností proti detonačnímu spalování (klepání) s oktanovým číslem nejméně 95 RON (Research Octane Number).

Společností OMV speciálně vyvinutý a v "OMV Super 95" obsažený moderní balíček aditiv Vám přináší následující výhody:

 • delší životnost motoru zásluhou ochrany před korozí a tvorbou usazenin,
 • nižší spotřebu benzinu díky optimalizovanému spalování a sníženému opotřebení,
 • nižší zátěž pro životní prostředí cestou redukce výfukových plynů.

"OMV Super 95" Vám tedy nabízí víc, než je kvalita Super 95 běžná na trhu.

Technické informace

Technické informace

Vyhledávač čerpacích stanic

Vyhledávač olejů