Kontakt
Webové stránky OMV
Webové stránky OMV
OMV Websites
OMV www.omv.com/en Rakousko www.omv.at/de-at Bulharsko www.omv.bg/bg-bg Německo www.omv.de/de-de Maďarsko www.omv.hu/hu-hu Nový Zéland www.omv.nz/en-nz Norsko www.omv.no/no-no Rumunsko www.omv.ro/ro-ro Srbsko www.omv.co.rs/sr-rs Rusko www.omv.ru/ru-ru Slovinsko www.omv.si/sl-si Slovensko www.omv.sk/sk-sk Tunisko www.omv.tn/ar-tn Turecko www.omv.com.tr United Arab Emirates www.omv.ae/en-ae
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com/ Rakousko www.omv-gas.at Německo www.omv-gas.de Maďarsko www.omv-gas.hu Nizozemsko www.omv-gas.nl
Zavřít

Naftová paliva OMV

Svým koncovým zákazníkům nabízíme kromě OMV Dieselu EN 590 také prémiové produkty OMV Diesel Plus a OMV Diesel Clean Tech. Přesvědčte se sami o jejich výhodách:

  • vyráběno a testováno podle vysokých standardů kvality značky OMV,
  • selektivní přístup při použití bionafty,
  • osvědčený výkonný balíček aditiv.

Dokonalá ochrana Vašeho motoru

Ziskovost svého podnikání můžete podstatně zvýšit díky dlouhé a nepřerušované době chodu Vašich vozidel a strojů: Vysoce kvalitní pohonná hmota chrání motory a agregáty před zanášením. Přesně to Vám nabízejí naše vysoce výkonné produkty OMV Diesel Plus a OMV Diesel CleanTech.

Vaše výzva

Vaše vozidla, Vaše stroje jsou ročně v provozu mezi 3 000 a 8 000 hodinami. Pohonné hmoty, údržba a výměna opotřebovaných motorů jsou, i kvůli takto způsobeným výpadkům, příčinou vysokých nákladů.

Naše řešení

Levnější nafta sníží náklady jen povrchně, ve střednědobém horizontu se Vám však díky nižší spotřebě a lepší ochraně motoru jasně vyplatí lepší pohonná hmota.OMV Diesel Plus a OMV Diesel CleanTech maximalizují účinnost motoru: Obsahují výkonný balíček aditiv, který zamezuje usazeninám ve vstřikovacím systému ("keep clean" efekt) a v celém palivovém systému zajišťuje lepší ochranu před opotřebením a korozí. To také znamená nižší spotřebu a nižší emise. A pro Vás ještě jedno velké plus: I při doplňování paliva ušetříte čas, neboť naše protipěnové činidla zabraňuje nadměrnému pěnění.

Přidaná hodnota pro Váš motor

Naše dieselové palivo pomáhá udržovat palivový systém čistý, optimalizuje výkon motoru a snižuje jak spotřebu, tak i emise. Životnost Vašeho motoru se zvyšuje, Vaše náklady na údržbu klesají, nemusíte tak často tankovat a díky tomu jezdíte výhodněji.

Přehled výhod naftových paliv OMV

 

OMV Diesel EN 590

OMV Diesel Plus

OMV Diesel CleanTech

Plně odpovídá normě EN 590 i národním požadavkům Euro 5 a Euro 6 + + +
Vyrobená a testovaná podle norem kvality OMV + + +
Čisticí efekt: zabraňuje usazování nečistot v palivovém vstřikovacím systému   + +
Antikorozní efekt: prodlužuje životnost palivového systému   + +
Protipěnivý efekt: zkracují dobu tankování paliva   + +
Menší spotřeba paliva při maximálním výkonu motoru   + +
Speciální nafta: jedná se o zdokonalenou základní naftu     +
Obsahuje technicky zdokonalenou biologickou složku (HVO)     +
Zvýšený čisticí efekt: odstraňuje nečistoty ze vstřikovacího systému     +
Filtrovatelná až do –35 °C (filtrovatelnost při nízkých teplotách) ***     +

* Standardní nafta v souladu s normou EN 590 má cetanové číslo 51
** V porovnání s 1 m3 bionafty (FAME) (podle Směrnice EU o obnovitelné energii)
*** Vyhovuje standardu CFPP (Cold Filter Plugging Point) podle normy EN 590

Složení dieselových paliv

Naše základní nafta je vyráběna a testována podle nejpřísnějších norem kvality OMV. V kombinaci s methylestery mastných kyselin (FAME = Fatty Acid Methyl Ester) vyhovuje minimálním požadavkům normy EN 590.

FAME, známá také jako bionafta, je získána esterifikací rostlinných nebo živočišných tuků. S více než desetiletou zkušeností s FAME jsme nastavily ty nejpřísnější normy kvality, a to jak ve výrobě, tak i v jejím použití:

  • FAME z evropské produkce,
  • certifikace a dokumentace o původu od elNa (elektronický důkaz o udržitelnosti),
  • zajištění kvality OMV během celého dodavatelského řetězce.

Sada výkonového aditiva OMV poskytuje výjimečné benefity pro Vaše vozidlo: Čisticí efekt chrání palivový systém před kontaminací, Antikorozní efekt prodlužuje životnost motoru a Protipěnivý efekt znamená rychlejší a účinnější tankování.

Speciální nafta OMV je odlišná od základní, jelikož má vyšší cetanové číslo . Speciální nafta hoří efektivněji, čímž je zajištěn optimální výkon motoru. V zimě jsou dalším benefitem její skvělé vlastnosti za nízkých teplot.

HVO (hydrogenovaný rostlinný olej) sestávající z rostlinných olejů, které byly hydrogenací přeměněny v čisté uhlovodíky. Kvality paliva HVO je srovnatelná s čistou fosilní naftou a nabízí různé výhody oproti bionaftě (FAME). Ty zahrnují:

  • snížení emisí oxidu uhličitého o 42 % **,
  • vyšší energetický výkon,
  • nižší spotřeba,
  • zlepšená trvanlivost.

S vylepšenou sadou výkonového aditiva přicházejí další benefity. Zvýšený čisticí efekt odstraňuje přítomné nečistoty ze vstřikovačů. Životnost motoru je výrazně zvýšena, dodávka výkonu je zlepšena, a jak spotřeba paliva, tak i emise, jsou sníženy.

 

Technické informace

Vyhledávač čerpacích stanic

Vyhledávač olejů