Kontakt Skupina OMV

Logout
Webové stránky OMV
Zavřít
OMV Climate Neutral Card
Máte zájem jezdit bez uhlíkové stopy?
Zjistit více
Klimaticky neutrální doprava
Kompenzování emisí CO2 pro velkoodběratele pohonných hmot
Zjistit více

Klimaticky neutrální tankování

v zájmu snížení skleníkových plynů

Kompenzování emisí CO2 je vedle zamezování a redukce skleníkových plynů další důležitý krok v celkové ochraně klimatu. Používáním klimaticky neutrálních produktů od OMV podporujete projekty ochrany klimatu a kompenzujete tak emise CO2.

CO2 je skleníkový plyn, který absorbuje sluneční záření odražené ze zemského povrchu a reflektuje ho zpět na Zemi. Aby se zabránilo vzniku skleníkového plynu, a tím dalšímu zvyšování teploty v nadcházejících letech, je nutné využít všechny možnosti ochrany klimatu. Jednou z možností je kompenzace CO2 investováním do projektů zaměřených na ochranu klimatu.

OMV se rozhodlo pro společnost ClimatePartner, jednoho z předních poskytovatelů řešení na ochranu klimatu pro podniky. Vybrali jsme si tedy renomovaného a zkušeného partnera. Společnost ClimatePartner byla založená v r. 2006 v Mnichově a spolupracuje s 1500 podniky v 30 různých zemích. Rozhodující pro OMV byly dlouholeté zkušenosti společnosti ClimatePartner, zaručená transparentnost všech procesů a projektů, stejně jako individuální poradenství a podpora. Spolupráce OMV s ClimatePartner Vám otvírá možnost, jak lze zakoupené litry deklarovat jako klimaticky neutrální, čili kompenzovat příslušné emise, které způsobujete provozováním strojů a vozidel. V rámci této kompenzace podporujete projekty zaměřené na ochranu klimatu, u nichž se dosahují úspory emisí CO2.

  • Aktivní a vědomý přínos k ochraně klimatu a životního prostředí kompenzováním emisí CO2.
  • Zvýšená důvěryhodnost Vaší strategie trvalé udržitelnosti: za Vaši kompenzaci emisí CO2 dostanete certifikát jako potvrzení, které je úplně transparentní a srozumitelné.
  • ClimatePartner jako renomovaný a zkušený partner zaručuje bezpečnost a transparentnost všech procesů a projektů. 
  • Podpora uznaných a ověřených projektů ochrany klimatu za pevnou cenu garantovanou OMV.

*OMV garantuje zákazníkům pevnou cenu za kompenzaci emisí CO2 do 31. 12. 2021.

CO2 kalkulačka*

CO2 kalkulačka Vám pomůže zjistit, kolik kilogramů emisí CO2 za rok vypouštíme do ovzduší, a to na základě počtu ujetých kilometrů nebo Vaší spotřeby. Kalkulačka vypočte rovněž výši dodatečných nákladů (v CZK bez DPH) na kompenzaci těchto emisí CO2. OMV všechny získané prostředky v plné výši váže na certifikované projekty na ochranu klimatu ve spolupráci s renomovaným partnerem ClimatePartner.

* Vzhledem k vysokému stupni legitimity se OMV při hodnotách CO2 opírá o výpočty IPCC (Mezivládní panel pro změnu klimatu). IPCC je instituce Spojených národů se 195 členskými zeměmi, která z vědeckého pohledu vyhodnocuje výsledky výzkumu klimatických změn.

Vyhledávač olejů