Kontakt Skupina OMV

Logout
Webové stránky OMV
Zavřít
OMV Climate Neutral Card
Máte zájem jezdit bez uhlíkové stopy?
Zjistit více

OMV Climate Neutral Card

Kompenzování emisí CO2 je vedle zamezování a redukce skleníkových plynů další důležitý krok v celkové ochraně klimatu. Vaše karta OMV Climate Neutral Card v tomto ohledu nabízí dva různé způsoby: úplné vyrovnání všech načerpaných litrů nebo individuální kompenzaci požadovaného množství paliva, které jsou flexibilně přizpůsobené požadavkům zákazníků nebo zvolených tras.

CO2 je skleníkový plyn, který absorbuje sluneční záření odražené ze zemského povrchu a reflektuje ho zpět na Zemi. Aby se zabránilo vzniku skleníkového plynu, a tím dalšímu zvyšování teploty v nadcházejících letech, je nutné využít všechny možnosti ochrany klimatu. Jednou z možností je kompenzace CO2 investováním do projektů zaměřených na ochranu klimatu.

OMV se rozhodlo pro společnost ClimatePartner, jednoho z předních poskytovatelů řešení na ochranu klimatu pro podniky. Vybrali jsme si tedy renomovaného a zkušeného partnera. Společnost ClimatePartner byla založená v r. 2006 v Mnichově a dnes má 50 pracovníků v Mnichově, Berlíně, Vídni, Curychu a Jerevanu a spolupracuje s 1500 podniky v 30 různých zemích. Rozhodující pro OMV byly dlouholeté zkušenosti společnosti ClimatePartner, zaručená transparentnost všech procesů a projektů, stejně jako individuální poradenství a podpora.

Image Velkoobchod OMV Card Klimaticky kanister

Spolupráce OMV s ClimatePartner Vám otvírá možnost, jak lze litry natankované na Vaši karty OMV Climate Neutral Card deklarovat jako klimaticky neutrální, čili kompenzovat příslušné emise, které způsobujete provozováním dopravy. V rámci této kompenzace podporujete projekty zaměřené na ochranu klimatu, u nichž se dosahují úspory emisí CO2. Při výpočtu emisí CO2 vznikajících v souvislosti s pohonnými hmotami se OMV opírá o výpočty IPCC (Mezivládní panel pro změnu klimatu). IPCC je instituce Spojených národů, jež se vyznačuje vysokou mírou legitimity a z vědeckého pohledu vyhodnocuje výsledky výzkumu klimatických změn.

 • Profitujete z vybraného portfolia certifikovaných projektů ochrany klimatu.
 • Zvýšená důvěryhodnost Vaší strategie trvalé udržitelnosti: za Vaši kompenzaci emisí CO2 dostanete certifikát CO2 jako potvrzení, které je úplně transparentní a srozumitelné.
 • ClimatePartner jako renomovaný a zkušený partner zaručuje bezpečnost a transparentnost všech procesů a projektů.
 • Aktivní přínos z Vaší strany ve prospěch globální ochrany klimatu. 
 • Podpora uznaných a ověřených projektů ochrany klimatu garantovaná kartou OMV Climate Neutral Card nabízená za pevnou cenu.*

* OMV garantuje zákazníkům pevnou cenu za kompenzaci emisí CO2 do 31. 12. 2021.

OMV Climate Neutral Card Vám nabízí dvě možnosti kompenzování CO2

Image Velkoobchod OMV Card Klimaticky All-in

 1. Tankujte na svou kartu OMV Climate Neutral Card každý litr klimaticky neutrálně!
 2. Příslušný poplatek se jednoduše a bez administrativních nákladů připíše k částce fakturované přes Vaši OMV Card.
 3. Litry, které natankujete, se přes OMV portfolio projektů ochrany klimatu automaticky nastaví jako klimaticky neutrální.
 4. Jako potvrzení dostanete od společnosti ClimatePartner certifikát CO2, který Vám poskytuje přehled o Vašich kompenzovaných množstvích CO2.

Image Velkoobchod OMV Card Klimaticky Flex

 1. Pomocí řešení „Flex“ můžete litry, které natankujete, neutralizovat individuálně.
 2. Přes platformu společnosti ClimatePartner můžete vybrat svá individuální množství a přiřadit je k svým zakázkám.
 3. Litry, které natankujete, se přes OMV portfolio projektů ochrany klimatu automaticky nastaví jako klimaticky neutrální.
 4. Jako potvrzení dostanete od společnosti ClimatePartner certifikát CO2, který Vám poskytuje přehled o Vašich kompenzovaných množstvích CO2.

Vyhledávač olejů